PORAZ STOJE NAKON TRI PRODUŽETKA

KK Stoja – KK Jazine Arbanasi 117:122 (22:16, 23:25, 25:26, 12:15, 11:11, 11:11, 13:18)

Nevjerojatnu utakmicu o koja će se dugo pamtiti odigrali su košarkaši Stoje i Jazina Arbanasi. Susret je nakon tri produžetka završen u koristi gostiju koji su na kraju slavili rezultatom 117:122.
Suzdržani početak utakmice nije ničim nagovještavao kakvoj ćemo utakmici svjedočiti („rukometnih“ 7:4 nakon 5 minuta igre) a tada se obje ekipe bude i na kraju prve četvrtine domaćini imaju prednost 22:16.
Stoja bolje kreće u drugu četvrtinu i povećava svoje vodstvo na 13 poena razlike (33:20) ali gosti se konsolidiraju i serijom 8:0 u završnim minutama smanjunju zaostatak. Na odmor se odlazi rezultatom 45:41. Treća je četvrtina bila svojevrsna preslika druge četvrtine – domaćini se odvajaju na +11 (56:45) i niti u jednom trenutku ne ispuštaju vodsvto dok gosti postupno smanjuju rezultatski zaostatak do završnih 70:67.
Ono što su mnogi smatrali posljednojm dionicom utakmice bila je tek uvertira u još uzbuljiviji nastavak. Gosti iz Zadra nakon 2 minute igre dolaze do izjednačenja a potom i do vodstva od 5 poena
3 minute prije kraja susreta (75:80). Stoja se uspijeva vratiti u utakmicu i tricom kapetna Daska 15 sekundi prije kraja izboriti produžetak. Prvi produžetak prolazi u uzbudljivoj igri a domaći kapetan Dasko ponovo tricom izjednačava rezultat na 93:93 i odvodi svoju ekipu novi produžetak. U drugom proužetku domaćini održavaju prednost veći dio produžetka no gosti prvo izjednačavaju a potom i prelaze u vodstvo. Ipak, Stoja pogađa dva slobodna bacanja 9 sekundi prije kraja i vodi utakmicu u treći produžetak. Utakmica je svoj rasplet dobila u posljednje 43 sekunde kada gosti tricom, slobodnim bacanjem te košem dolaze do vodstva od 5 razlike kojeg su uspješno održali do kraja. Stoju je predvodio Matija Maljić s 31 poenom, 11 skokova i 5 asistencija dok su ga učinkom pratili Sandro Kordiš s 26 postignutih koševa i 10 skokova te Bratislav Paunović s 22 koša, 7 skokova i 8
asistencija. Jazine Arbanasi su predvodili Mate Mandić s 29 koševa, 5 skokova i 3 asistencije, Niko Šare s 23 postignuta koša, 19 skokova i 4 asistencije te Srđan Brocić s 15 koševa, 4 skoka i 7 asistencija.
Ništa nakon utakmice nije mogao zamjeriti svojim igračima trener Stoje g. Mario Lukin. Odigrali su odličnu utakmicu protiv, kakonavodi „vrlo kvalitetnog suparnika i jednog od favorita lige“ te izrazio optimizam pred nastavak prvenstva. Zahvalio se i vjernim navijačima koji su ih bodrili tijekom cijelog
susreta dok je gostima čestitao na pobjedi.
Trener ekipe Jazine Arbanasi g. Roko Jurlina je čestitao svojim igračima na teškoj pobjedi izborenoj nakon tri produžetka, što je kako navodi „rijetko i gledao a kamoli vodio“. Navodi da su kao ekipa pokazali karakter, izvukli jako bitnu pobjedu na gostovanju što će im značiti u nastavku prvenstva.
Dodaje da su „utakmicu više puta dobijali na elementarne stvari, box out-a i pasa od poda po širini terena koje stalno naglašavaju“. Čestitao je Stoji na dobroj utakmici i sportskom „ratu“ na terenu i zaželio im sreću u daljnjem natjecanju dok se oni okreću predstojećem finalu kupa protiv ekipe Kaštela i prvenstvenom ogledu protiv Gorice.
Posted in Uncategorized.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *