POBJEDA STOJE PROTIV KASTVA 👏

A2 Liga Zapad, 5. kolo: STOJA – KASTAV 98:61 (28:16) (14:14) (26:23) (30:8)
Pula, 09.11.2019. ŠSD Stoja. Gledatelja: 50. Suci: Koraca D., Melon A., Katanić A.

KK STOJA:
Grašo A. 3, Grašo P. 6 , Plišić, Sošić 13 (3), Dasko (cap.) 16 (4), Savin Belas 3, Gustovarac 11(1), Jakšić 14(1), Čakarić 3(1), Mohorović 7, Catela, Đugum 22.
Trener: Vladimir Korošec

KK KASTAV:
Miletić (cap.) 19(1), Maljevac 2, Gušić 18 (1), Ujević 2, Kordić-Gružić 2, Kusturin 11(1), Bezić, Mandičić 4, Kovačević, Turk, Jelušić, Duver 3.
Trener: Lipovščak M.

Petu ovosezonsku pobjedu ostvarili su košarkaši Stoje koji su u sklopu 5. kola A2 Lige Zapad na svom parketu bili uvjerljivi protiv ekipe Kastva, prošlogodišnjih osvajača lige.
U zanimljivom i borbenom susretu ova dva stara znanca iz A2 Lige pobjednik je odlučen tek u zadnjoj četvrtini koju su domaćini pobijedili sa rezultatom 30:8. Iako je već na samom početku susreta Stoja napravila osjetnu razliku, mlada i borbena ekipa Kastva predvođena iskusnim Miletićem nije se predavala, te je u nekoliko navrata tijekom susreta pokušala uhvatiti priključak. Međutim, ključnom se pokazala posljednja četvrtina u ovom susretu u kojoj je po prvi puta ove sezone na parketu zajedno zaigrala iskusna petorka domaćina (Dasko, Đugum, Čakarić i braća Grašo) koja je odličnom obranom i brzom tranzicijom napravila seriju od preko dvadeset koševa prednosti u korist Stoje, te konačno odlučila pitanje pobjednika.
Domaćine je opet predvodio Marin Đugum sa 22 postignuta koša, kapetan Nino Dasko ubacio je 16 koševa uz četiri trice, dok treba istaknuti i mlade Jakšića sa 14 koševa, Sošića sa 13 koševa te Filipa Gustovarca sa 11 koševa.
Kod Kastva najefikasniji bio je iskusni Miletić sa 19 postignutih poena, dok je Gušić ubacio 18 koševa.
U slijedećem kolu ekipa Stoje gostuje u Pazinu protiv istoimenog domaćina

Posted in Uncategorized.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *